Krzesła biurowe i obrotowe – co warto o nich wiedzieć?

Krzesła biurowe w firmie

Praca biurowa wiąże się z zachowaniem pozycji siedzącej, co może wpływać niekorzystnie na kondycję kręgosłupa. Z tego powodu tak ważne jest, aby dobrać właściwie krzesło. Ergonomiczne fotele biurowe obecnie mają różnorodne funkcje, za sprawą których można zmniejszyć obciążenie dla kręgosłupa. Dobrze dobrana pozycja pełni kluczową rolę w kwestii zachowania prawidłowej postawy. W firmach i lokalach biurowych, pracownicy siedzą najczęściej na krzesłach obrotowych. Dzięki nim można z łatwością odsunąć się od biurka lub do niego przysunąć.

Regulacja wysokości zastosowana w krzesłach biurowych

Fotele ergonomiczne posiadają regulację wysokości. Dzięki temu każda osoba siedząca na nim, może z łatwością dopasować wysokość do biurka. W celu dobrania idealnej pozycji, trzeba dopasować wysokość siedziska w ten sposób, żeby stopy opierały się stabilnie na podłodze. Warto również pamiętać o tym, aby uda znajdowały się w pozycji równoległej do podłogi. Jest to najlepsza pozycja dla kręgosłupa. Warto zauważyć, iż nowoczesne, ergonomiczne krzesła biurowe posiadają również regulację wysokości podłokietników. Dzięki temu każdy może ustawić wysokość podłokietnika na równi z poziomem biurka. W biurowym środowisku można również spotkać się z fotelami pozbawionymi podłokietników. Znajdują one najczęściej zastosowanie w mniejszych biurach, w których ilość miejsca jest ograniczona. Wszystkie wymienione wyżej znajdziemy na stronie: https://kamilameble.pl/14-obrotowe-krzesla-biurowe.

Krzesło obrotowe z amortyzacją

W nowoczesnych modelach można również ustawić odległość oparcia od siedziska. Krzesło obrotowe wyposażone jest także w amortyzowane siedzisko. Najczęściej w krzesłach tego typu znajdują się sprężyny, które amortyzują gwałtowne siadanie na fotelu. Krzesła biurowe wyposażone są również w specjalną blokadę oparcia, która umożliwia zachowanie jednej, wygodnej pozycji. Warto również wiedzieć, że producenci wysoką uwagę przywiązują do kółek krzeseł biurowych. Mianowicie kółka foteli najczęściej posiadają gumowe obicia, które są bezpieczne dla parkietu, nie rysują go ani nie niszczą. Co istotne, kółka mogą być również wyposażone w hamulec, który utrzymuje krzesło obrotowe w jednym miejscu. Taki hamulec uwalnia się w momencie gdy osoba wstaje z fotela. Nowoczesne modele wyróżniają się ciekawym designem. Te fotele, które na wyposażeniu posiadają metalowe elementy, malowane są najczęściej metodą proszkową. W tym celu wykorzystywane są bezpieczne i trwałe farby.

Dynamiczne oparcie wsparciem dla kręgosłupa

Dynamiczne oparcie jest dużym wsparciem dla przeciążonego kręgosłupa. Ta funkcjonalność przede wszystkim zmniejsza ból pleców. Ten rodzaj oparcia umożliwia przyjęcie najwygodniejszej pozycji. Krzesła biurowe bardzo często pokryte są miękką tapicerką, która umożliwia zagłębienie się w fotelu na wysokość około 2-óch, 3-ech centymetrów. Idealne krzesło obrotowe posiada wypukłą powierzchnię na wysokości odcinka lędźwiowego. Z kolei na wysokości klatki piersiowej, powierzchnia ta jest wklęsła. Bez wątpienia, tego typu fotel umożliwia w znacznym stopniu odprężenie mięśni grzbietowych.

Krzesła biurowe z funkcją obrotową

Krzesła biurowe wyposażone są w funkcję obrotową, dzięki czemu osoba siedząca na takim fotelu może czuć się bardzo wygodnie i komfortowo. Krzesła obrotowe występują w najróżniejszej kolorystyce. Mogą one mieć wykończenie chromowane, zwłaszcza na podłokietnikach. Posiadać mogą one również wykończenie zaprojektowane z tapicerki lub ze skóry ekologicznej. Nowoczesne ergonomiczne krzesła biurowe wyposażone są w charakterystyczną podstawę, przypominającą pięcioramienną gwiazdę. Tego rodzaju fotele są bardzo stabilne i praktyczne.