Biuro – jak je prawidłowo wyposażyć?

Wygodna i ergonomia

Biuro to miejsce, w którym nasz pracownik lub my sami będziemy spędzać dużą część swojego życia. Ważne jest aby meble i akcesoria były dobrane tak, aby pracowało nam się odpowiednio wygodnie i zdrowo dla naszego kręgosłupa.

Podstawowe elementy

W biurze dwie rzeczy są szalenie ważne:

Biurko- biurko musi być dobrane tak aby praca na nim była wygodna. Ilość miejsca powinna być odpowiednia. Pozycja podczas siedzenia zdrowa, jednak to jest połączone z fotelem ale to poruszę w drugim elemencie najważniejszych mebli biurowych. Biurko powinno wyglądać modnie a jednocześnie być jak najbardziej użyteczne.

Fotel- w dzisiejszych czasach ludzie często narzekają na bóle pleców oraz innych części ciała. Oczywiście najlepiej jest nie siedzieć jeżeli chcemy uniknąć takich bólów. Aczkolwiek z racji tego, że wielu ludzi dzisiaj jest zmuszonych pracować siedząc jedynym rozwiązaniem jest dobranie fotela. W ten sposób minimalizujemy ryzyko nabawienia się wad kręgosłupa. Fotel musi być wygodny, ale nie za bardzo. Tutaj nie polecałbym tak bardzo iść za modą, ponieważ te fotele, które są modne teraz są tragiczne wręcz dla naszych pleców. Warto kupić taki, aby był wysoki i miał coś o co można oprzeć głowę. Lepiej nie sugerować się ceną. To że fotel kosztuje ponad tysiąc złotych nie oznacza, że jest najlepszy. Dobry fotel biurowy można kupić za kilkaset złotych, który będzie stabilny i trwały.

Jeżeli chodzi o meble biurowe warto wspomnieć, że powstała moda, która ma utrzymywać zdrowy kręgosłup. Dzięki temu do sprzedaży trafiły biurka przy których możemy stać. Oczywiście jeżeli mówimy o biurze, do którego przychodzi masa ludzi jest to trochę nie logiczne aby kupować takie biurko. Kiedy jednak jest to biuro domowe- czemu nie? Jest to zdrowe i modne.

Biurowe znaczy lepsze?

Trzeba tutaj zaznaczyć, że czasami artykuły typowo biurowe są dużo droższe od tych zwykłych a niczym się nie różnią, albo różnią się szczegółami. Bo co to za różnica czy kupimy regał zwykły czy biurowy? Do wyposażenia biura należy też dobry sprzęt który trzeba zakupić do biura. Przede wszystkim komputer lub laptop przy którym będziemy spędzać najwięcej czasu. To czy będzie to komputer personalny czy laptop zależy już od prywatnych predyspozycji, od tego czy będziemy pracować statycznie czy mobilnie.

Kolory

Ważnym elementem są oczywiście kolory ścian. Pamiętaj, aby kolor ścian był stonowany i w odpowiedni sposób komponował się z resztą elementów wyposażenia biura. Wyposażenie biura nie może obyć się bez wszelakiej roślinności, która dobrana w odpowiedni sposób tylko doda odpowiednich atutów danemu pokojowi. Najlepszymi roślinami biurowymi będą paprocie. Są to rośliny mało wymagające, które w systematyczny sposób podlewana będą ozdabiać wnętrze na długi czas. Roślinność wspomaga oddychanie i sprawia, że powietrze ma o wiele lepsze właściwości. Dobrymi roślinami będą także palmy chamedory, a także dracena, juka, figowiec sprężysty, zielistka, szeflera, epipremnum czy też fikus.

Dodatki

Ważnym elementem wystroju biura są także wszelkiego rodzaju dodatki. Odpowiednie organizery na artykuły biurowe, teczki czy segregatory. Odpowiedni będą także proste ale efektowne dodatki. Możemy zainwestować w odpowiedni oświetlenie, wazony, doniczki, ale także zastawę. Często odwiedzający pijący kawę czy herbatę, będą zachwyceni jeśli dany napój będzie podany w efektownej filiżance czy kubku. Nie zapominajmy jednak, że najważniejszy jest komfort pracy. Dlatego wymienione wyżej wyposażenie powinno dobrane być w odpowiedni sposób zgodny z ergonomią pracy, oraz higiena i bezpieczeństwem pracy.